//
AGE

Kāds ir jūsu patiesais jeb bioloģiskais vecums?

divi vecumiInteresants jautājums, vai ne? Savu fizisko vecumu zinām, bet kā tas izskatās “no iekšpuses”, cik “nolietots” vai “jauns” jūtas mūsu ķermenis? Ir ne mazums cilvēku, kuri “jūtas veci” un ir mūžam noguruši un ir citi, kuri ir “mūžam jauni” – enerģiski un dzīvespriecīgi, neatkarīgi no tā, kas rakstīts pasē.

Jaunākie zinātnieku pētījumi rāda, ka viens no lielākajiem mūsu ķermeņa “ienaidniekiem” ir AGE (Advanced Glycation Endproducts), ko vienkāršā valodā varētu latviskot kā “pārlieka asinīs esoša cukura daudzuma izraisītu olbaltumvielu reakciju blakusprodukti“. Vienkāršības un īsuma labad tie tālāk tiek saukti angliskajā saīsinājumā – AGE.

Izklausās jau sarežģīti, bet būtība ir vienkārša: ja cukura asinīs ir par daudz, tad notiek nevēlamas reakcijas ar visādi citādi labajām olbaltumvielām un šīs reakcijas iznākumā mums absolūti nevajadzīgi jaunradīti savienojumi nogulsnējas asinsvados un “piesārņo” arī citas mūsu organisma daļas, radot virkni problēmu. Tiem, kas dod priekšroku vizualizācijai noderēs jaukais 1,45 minūtes īsais video angliski, bet aiz tā ir arī latviskoti galvenie AGE izraisītie “grēki”:

 • nespēks, nogurums un priekšlaicīga novecošanās, bez citām izteiktām pazīmēm/diagnozēm;
 • liekais svars, jo ķermenis nespēj cīnīties ar pārmērīgo cukura daudzumu, tālab to pārstrādā taukos un nogulsnē ar domu, “ja nu kādreiz noder”;
 • 2.tipa diabēts – iemesli būtībā tie paši, kas liekajam svaram, tāpēc vairumā gadījumu šie abi (liekais svars un 2.tipa diabēts) ir sastopami kopā;
 • aknu problēmas, jo tās netiek galā ar šo nejauko “gala produktu” pārstrādi;
 • imunitātes problēmas, kā rezultātā var veidoties arī audzēji, jo – jau atkal – organisms ir “pārstrādājies”, ņemoties ar mūsu organismu ik dienas pārpludinošo AGE un nepamana vai nepaspēj tikt galā ar citām problēmām;
 • sirds, asinsvadu un asinsrites problēmas (ieskaitot problēmas ar asinsspiedienu) – atkal to pašu piesārņoto asinsvadu dēļ;
 • dažādi smadzeņu darbības traucējumi un bojājumi, no kuriem visnepatīkamākais ir insults (tautas valodā – trieka, bet pēc būtības – pēkšņi smadzeņu asinsrites traucējumi), taču ir pierādīta arī AGE iesaiste Alcheimera slimības un līdzīgu problēmu izraisīšanā;
 • redzes problēmas, sākot ar nogurumu, sausumu vai asarošanu (veselam organismam darbs ar datoru nespēj pārlieku pāri nodarīt, bet ja iejaucas AGE…) līdz pat kataraktai;
 • ādas problēmas – no sīkām un gandrīz nemanāmām līdz psoriāzei.

Lūk, maza multenīte angliski, bet tiem, kuriem interesē dziļāks visa te rakstītā pamatojums, ieteicams ieskatīties www.TruAge.com speciālajā sadaļā un www.AGEFoundation.com, kur pieejami jaunāko zinātnisko pētījumu rezultāti.

Zinātnieki uzskata, ka jau pavisam drīz par AGE runās un zinās ikviens, līdzīgi kā tagad jau pazīstam un runājam gan par holesterīna līmeni, gan citiem “parastajiem” veselības rādītājiem. Atšķirība ir faktā, ka, piemēram, “nepareizs” holesterīna līmenis ir viens no veidiem kā varam redzēt AGE darbības sekas. Bet labāk ir, ja līdz šīm sekām nemaz nenonākam – novēršam tās profilaktiski vai jau sākumposmā.

Kā tad to var izdarīt? Vispirms jau – domājot par to, ko/kādu ēdam. Pēc tam – talkā ņemot IRIDOĪDUS saturošus produktus. Kuri tie ir? No Latvijā sastopamajiem vērtīgākās ir mellenes un dzērvenes, taču padsmit reižu efektīvāki ir divi “ārzemnieki” – noni auglis un kizila ogas. Kā pie tiem tikt? Kompānija Morinda piedāvā vairāku veidu bioaktīvos dzērienus (par tiem vairāk – speciālajā lapā), bet nu gan īsti vietā būs 2,2 minūšu video angliski ar pašu galveno par AGE un IRIDOĪDIEM.

Cancer issuesKāpēc tas ir tik nopietni? Zinātnieki ir noskaidrojuši galvenos onkoloģisko saslimšanu cēloņus un, kā redzams bildītē, iedzimtības loma ir maza, uztura un fizisko aktivitāšu milzīga – pati galvenā!

No kurienes tas attēls, kas redzams pa labi? No TED lekcijas par angioģenēzi (asinsvadu veidošanos). Ja ir interese visu 28 minūtes garo lekciju angliski varat noskatīties sekojot saitei. Gribam iedrošināt – valoda ir vienkārša un to papildina daudz attēlu – ikviens var saprast.

ABC of AGEsOnkoloģiskās saslimšanas nav vienīgās problēmas, kuras provocē pārlieks AGE daudzums organismā.

Lūk, vēl dažas, kur AGE negatīvā ietekme ir zinātniski pierādīta: Alcheimera slimība un dažādi demences veidi; ādas paātrināta novecošanās, kas saistīta ar kolagēna un elastīna (ādas elastību nodrošinošas vielas) veidošanās problēmām; diabēta komplikāciju un blakusparādību pastiprināšana; biežākas un smagākas iekaisuma reakcijas; locītavu atjaunošanās un darbības traucējumi; nieru darbības traucējumi; paātrināta oksidācija (vispārējie novecošanās procesi); asinsvadu un asinsrites problēmas; svara palielināšanās u.c.

Vairāk detalizētas informācijas par un ap AGE angļu valodā pieejams kompānijas Morinda izveidotajā “AGE ābecē”, tās pirmā daļa (A līdz M) pieejama sekojot šai saitei, bet otrā (N līdz Z) – caur šo saiti.

truAGEKo darīt? Sākt domāt, vākt informāciju un rīkoties! Kompānija Morinda ir viens no AGE jomas pionieriem un ir veikusi gan tīri zinātniskos, gan klīniskos pētījumus, kas pēta mūsu bioaktīvo dzērienu un jo sevišķi MAX pozitīvo ietekmi un palīdzību mūsu ķermenim, cīnoties ar AGE.

Rezultāti ir lieliski – klīniskā pētījumā ir pierādīts, ka MAX bioaktīvā dzēriena lietošana 4 nedēļu garumā 2.tipa diabēta slimniekiem AGE līmeni pazemināja par 18%! Un tas nav vienīgais rezultāts.

TruAge_ScannerUn kāds ir jūsu AGE (jeb kā sadzīviski varētu teikt – jūsu organisma “noskrējiens”)? To iespējams uzzināt ar TrūAge skenera palīdzību. Vairāk info par skeneri un skenēšanu – speciālajā lapā – sekojiet saitei.

Lai vienuviet savāktu gan jaunākās zinātniskās publikācijas par AGE, gan informētu ikvienu interesentu kompānija Morinda ir izveidojusi speciālu mājas lapu TruAGE (ko latviski varētu tulkot kā “patiesais vecums”) un tajā ir pieejama gan lieliska nepilnu 3 minūšu multenīte, gan cita vērtīga informācija.

Ja jums ir ērti ar AGE iepazīties angliski – lūk, saite Latvijai domātā informācija krieviski – šajā saitē.

celojumsStarp citu – sekošana šīm saitēm un multenītes noskatīšanās var būt arī izdevīga! Fiksējot dažus savus datus piedāvātajā anketā, ikviens piedalīsies loterijā, kurā var iegūt ne vairāk un ne mazāk, kā ceļojumu uz kādu no eksotiskajām pasaules vietām. Zaudēt nevar neko, iegūt gan: gan informāciju, gan, ja paveiksies – pabūt kādā lieliskā vietā, piemēram, Havaju salās, kur mēs (Ieva un Andris) nu jau divas reizes esam bijuši un tālab zinām – ja uz zemes ir kas līdzīgs paradīzei, tad tas atrodas Havaju salās. 🙂

morinda_truage_noni_max_diet-1Un ko darīt, ja gribam piebremzēt novecošanās procesus vai uzlabot veselību? Šim jautājumam pasaulē tiek pievērsta aizvien lielā uzmanība. Neliels sižets no ASV raidījuma, kur vienkāršus, bet būtiskus padomus dod uztura speciāliste (angliski, apmēram 5 minūtes garš) sekojiet saitei. Bet ja nu angļu valoda patiesi nav jūsējā, tad īsu padomu cīņai arī AGE varam dot arī latviski:

 • ir jādomā par to, ko un cik ēdam. Būtība jau ir vispārzināma: pēc iespējas dabiskāki un mazāk pārstrādāti produkti: augļi, dārzeņi un saknes. Ja dažas zivis var ēst arī jēlas (un tas ir labi), tad “parastās gaļas” ir jāapstrādā. Vārīšana un tvaicēšana vai gatavošana mikroviļņu krāsnī ir ieteicamākas par cepšanu un grilēšanu;
 • jāvairās no alkohola un citām apreibinošajām vielām, protams, arī no smēķēšanas (arī pasīvās – elpojot citu izpūstus dūmus);
 • vairāk jākustas;
 • ideāli, ja šo “komplektu” noslēdz MAX vai citu Morinda bioaktīvo dzērienu lietošana. Jo – viss iepriekš minētais palīdz NEVAIROT AGE darbību, bet cīņai ar organismā jau esošo ir labi pasaukt kādu palīgā. Un tieši tam ir radīti bioaktīvie dzērieni, kas palīdz ķermenim maksimāli dabiskā veidā.

productsJa vēlaties zināt cik daudz AGE ir dažādos vai dažādi apstrādātos produktos (jā, jā, apstrādes veidam ir nozīme!), izmantojiet saiti uz Morinda mājas lapas speciālo sadaļu. Visa info gan ir angliski un arī mērvienības amerikāniskas, taču tas patlaban ir ticamākais un ērtāk lietojamais avots (izmantojiet “find” lodziņu lai ātri atrastu interesējošo).

year of max1Tiem, kuri interesējas par AGE samazināšanu uzturā, lielisks palīgs var būt amerikāņu mājas lapa The AGE-less way, kurā atrodama gan vērtīga informācija, gan receptes un to pamatojums vienkāršā valodā.

Ne velti kompānija Morinda 2013.gadu bija pasludinājusi par MAX gadu – tas ir patiesi lielisks produkts!

AGE foundationBet, ja atgriežamies pie AGE, tad tas ir tik nopietni, ka ir nodibināts speciāls AGE fonds, kura mājas lapā atrodams vēl vairāk specifiskas un zinātniski pamatotas informācijas.

Tepat iepriekš rakstītais par dažāda veida AGE izraisītiem veselības traucējumiem ir ņemts no AGE fonda lapas un tajā pieejamas saites uz attiecīgo zinātnisko publikāciju avotiem un pilniem tekstiem, jo kompānija Morinda piedāvā tikai tādus produktus, kuru darbībai ir zinātnisks un pierādīts medicīnisks (klīniskie pētījumi) pamatojums.

Sekojot saitei, nonāksiet šī fonda mājas lapā.

Ieva pie MAX

Ja rodas papildu jautājumi, sazinieties ar mums!

AGE lietās patlaban viskompetentākā ir Ieva un, jautājot viņai, varat tikt gan pie informācijas par jaunākajām publikācijām par AGE, gan pie speciāla faila, kurā 100 zinātniskās publikācijas par AGE sagrupētas pa diagnožu veidiem.

Protams, varam vienoties arī par TrūAge skenēšanu jums ērtā vietā un laikā.

Diskusijas

Vēl nav komentāru.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: